+48 91 43 48 106

„Pieśń o ziemi” jest częścią spektaklu „Wieczór baletów polskich” zrealizowanego w maju 2019 roku i w wykonaniu Baletu oraz Orkiestry Opery na Zamku pod kierownictwem muzycznym Jerzy Wołosiuk - dyrygent.
Choreografia do spektaklu jest dziełem włoskiego artysty Paolo Mangioli, dyrektora baletu narodowego na Malcie. Zaskakującej choreografii towarzyszy ogromny ładunek energii w muzyce oraz kostiumy i scenografia rodem z Matrixa.

Zapraszamy!

Wieczór baletowy w dwóch częściach w 200. rocznicę urodzin Stanisława Moniuszki. Premiera 18 maja 2019, Opera na Zamku w Szczecinie.

#TUTTI.pl #TUTTIwdomu #PWM

Nagranie jest udostępniane w ramach #TUTTIwdomu – edycji specjalnej projektu TUTTI.pl, promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Premiera spektaklu dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Materiał jest dostępny bezpłatnie pod adresem: https://www.youtube.com/watch?v=AIniy9ZEegs&t=276s

Współczesna opera francuska, której światowa prapremiera odbyła się 28 września 2018 roku w Operze na Zamku w Szczecinie.

„Guru” opowiada o ostatnich dniach sekty i jej przywódcy. Opór stawia tylko jedna kobieta, Marie, która podejmuje walkę z fanatycznym prorokiem. Czy zdoła go pokonać? 
To wstrząsająca historia o zagubieniu, osamotnieniu, bezgranicznej wierze i rozpadzie jednostki pod wpływem sekty, oparta na autentycznych wydarzeniach.
L. Petitgirard skomponował operę jako głos sprzeciwu wobec umysłowej manipulacji i masowemu obłąkaniu.

Premierowe wykonanie "Guru" dostępne jest bezpłatnie na naszym kanale youtube https://www.youtube.com/watch?v=QOXgbe0FGqM w wersji z napisami w języku polskim, angielskim lub francuskim.

Spektakl był drugą częścią przedstawienia „Wieczór baletów polskich ”premierowo zaprezentowanego w dniu 18.05.2019 roku. Premiera ta była głównym akcentem obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Interpretacji muzyki wielkiego kompozytora podjął się Robert Bondara, jeden z najlepszych choreografów w Polsce.

Nagranie jest udostępniane w ramach #TUTTIwdomu – edycji specjalnej projektu TUTTI.pl, promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Materiał jest dostępny bezpłatnie pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/na-kwaterunku-opera-szczecin/