+48 91 43 48 106

Współczesna opera francuska, której światowa prapremiera odbyła się 28 września 2018 roku w Operze na Zamku w Szczecinie.

„Guru” opowiada o ostatnich dniach sekty i jej przywódcy. Opór stawia tylko jedna kobieta, Marie, która podejmuje walkę z fanatycznym prorokiem. Czy zdoła go pokonać? 
To wstrząsająca historia o zagubieniu, osamotnieniu, bezgranicznej wierze i rozpadzie jednostki pod wpływem sekty, oparta na autentycznych wydarzeniach.
L. Petitgirard skomponował operę jako głos sprzeciwu wobec umysłowej manipulacji i masowemu obłąkaniu.

Premierowe wykonanie "Guru" dostępne jest bezpłatnie na naszym kanale youtube https://www.youtube.com/watch?v=QOXgbe0FGqM w wersji z napisami w języku polskim, angielskim lub francuskim.

Spektakl był drugą częścią przedstawienia „Wieczór baletów polskich ”premierowo zaprezentowanego w dniu 18.05.2019 roku. Premiera ta była głównym akcentem obchodów Roku Moniuszkowskiego w Operze na Zamku w Szczecinie. Interpretacji muzyki wielkiego kompozytora podjął się Robert Bondara, jeden z najlepszych choreografów w Polsce.

Nagranie jest udostępniane w ramach #TUTTIwdomu – edycji specjalnej projektu TUTTI.pl, promującego wykonawstwo muzyki polskiej.

Materiał jest dostępny bezpłatnie pod adresem: http://vod.teatrwielki.pl/na-kwaterunku-opera-szczecin/